ورزش

پیشرفت‌های ایران در حوزه دانش بنیان قابل توجه است

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، دکتر عذرا پیچو وزیر بهداشت ایالت سند پاکستان در حاشیه برگزاری یازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس با اشاره به دستاوردهای شرکت های دانش بنیان ایرانی خصوصاً در حوزه سلامت و پزشکی گفت آماده انتقال دستاوردهای ایران به پاکستان هستیم.

وی جذابترین قسمت نمایشگاه را غرفه مربوط به دی ۸ برشمرد و افزود: کشورهای غربی رشد قابل توجهی در حوزه دانش‌بنیان داشته اند، ایران با ایجاد شرایط لازم برای انتقال فناوری بین هشت کشور اسلامی گام مهمی را در همکاری و هماهنگی این کشورها برداشته است.

وزیر بهداشت ایالت سند پاکستان پیشرفت‌های پزشکی ایران را قابل توجه دانست و با اشاره به بازدید چند روز گذشته خود از پارک علم و فناوری اصفهان گفت شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی می‌توانند تبادل دانش و فناوری با مجموعه‌های دانش‌بنیان پاکستان داشته باشند.

وی با بیان اینکه، ما آماده انتقال دستاوردهای تکنولوژیکی ایران به پاکستان هستیم، در عین حال مهمترین چالش دانش بنیان ایران و پاکستان را مشکلات تبادل مالی دانست.

وزیر بهداشت ایالت سند پاکستان در ادامه اظهارکرد: البته دو کشور در حال رایزنی برای رفع این مشکل هستند.

به گزارش ایرنا، نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ با تاکید بر حضور فناوری های جدید مانند «اقتصاد دیجیتال»، «فناوری هوشمند» و «توسعه پایدار» از ۲۰ تا ۲۳ اردیبهشت ماه با حضور ۴۰۰ استارت آپ و شرکت دانش بنیان در پارک فناوری پردیس برگزار و با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

اینوتکس که در حال حاضر به بستری برای عرضه نوآوری و فناوری، تبادل دانش فنی و فناوری و نیز مشارکت میان شرکت ها و سرمایه گذاران داخلی و بین المللی تبدیل شده است؛ در طول برگزاری ۱۰ دوره گذشته خود شاهد حضور در مجموع بیش از ۲ هزار و ۲۵۰ شرکت و استارتاپ ایرانی و خارجی به عنوان غرفه دار بوده است و بیش از ۸۰ هزار نفر نیز از این نمایشگاه بازدید کرده اند.

منبع خبر بازنشرشده توسط سایت اخبار فناوری دانشجویی

The post پیشرفت‌های ایران در حوزه دانش بنیان قابل توجه است appeared first on کالج پرس.

باز نشر شده از سایت فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی توسط سایت اخبار ورزش های دانشجویی

کالج پرس

کالج پرس، خبرگزاری مستقل دانشجویان و دانشگاه های ایران، جمع آوری و انتشار بروزترین اخبار لحظه ای از سراسر خبرگزاری های منتخب و پربازدید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا